Obecnie wiele firm oferuje gadżety reklamowe, więc czasami trudno jest się wyróżnić. Na rynku znaleźć można długopisy, koszulki, breloczki i inne produkty. Które z nich są jednak najbardziej skuteczne w kampanii marketingowej? W dzisiejszym wpisie przedstawimy najciekawsze gadżety reklamowe dla firm.

Jakie są najlepsze gadżety reklamowe dla firm?

 

Odpowiedź na powyższe pytanie nie jest prosta, ponieważ „najlepsze gadżety reklamowe” to pojęcie względne. Wiele zależy od branży przedsiębiorstwa, jego wizerunku, pożądanego przekazu, a nawet budżetu. Styl prowadzenia akcji marketingowych również wpływa na wizję idealnego produktu promocyjnego, a więc zanim przejdziesz do konkretnych przykładów, warto zastanowić się, co ma na celu wprowadzenie danego gadżetu. Tego typu analiza w pomoże szybko określić, jaki produkt reklamowy jest najlepszy dla potrzeb Twojej firmy. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na gadżety reklamowe w zależności od wartości przedsiębiorstwa.

 

Najlepsze gadżety reklamowe dla firm – postaw na tradycję

 

Najpowszechniejszym i prawdopodobnie najlepszym gadżetem reklamowym dla firm są oczywiście kubki. I nic dziwnego – wybierając produkt marketingowy warto kierować się jego użytecznością, a kubki na kawę, herbatę czy zimne napoje są stosowane przez cały rok. W dodatku kupowane hurtowo są niedrogie. Stanowią jednak wielką inwestycję, ponieważ przekaz Twojej marki długotrwale oddziałuje na odbiorcę. Według badania Advertising Specialty Institute klienci przechowują kubki promocyjne w domach przez co najmniej 8 miesięcy i w ponad połowie przypadków oddają je następnie innym osobom, czyli innym potencjalnym klientom.

Podobnie jest z filiżankami reklamowymi, jednak one pasują do nieco innych przedsiębiorstw. Kubki są znacznie bardziej uniwersalne, natomiast filiżanki – eleganckie, pasują więc jako najlepszy gadżet reklamowy dla firm takich jak:

 • salony fryzjerskie,
 • salony kosmetyczne,
 • kawiarnie,
 • hotele,
 • eleganckie butiki,
 • sklepiki z kawą i herbatą.

Premier Group oferuje wiele wzorów filiżanek, aby każda z wyżej wymienionych firm mogła idealnie dobrać najlepszy gadżet reklamowy do wizerunku marki. Za pomocą specjalnych technik zdobienia jesteśmy w stanie nanieść logotyp przedsiębiorstwa na porcelanę czy szkło, a ponadto również efekty specjalne, na przykład Soft Touch czy popularną powłokę termoaktywną.

 

Marketing zapachowy – najlepsze gadżety reklamowe dla firm

 

Dla niektórych osób najlepsze gadżety reklamowe dla firm to przedmioty oryginalne, których nie mają w ofercie inne przedsiębiorstwa lokalne czy z tej samej branży. Ciekawym przykładem tego są świece w szkle oraz dyfuzory zapachowe. Cieszą się one rosnącą popularnością ze względu na marketing sensoryczny, a właściwie zapachowy, dzięki któremu wpłyniesz na emocje oraz zachowanie klienta. Konkretny aromat rozprowadzany w siedzibie Klienta może stać się wizytówką firmy – otrzymaną świecę czy dyfuzor klient zabiera do własnego domu i tam łączy przyjemny zapach z Twoją marką.

Warto więc wybrać aromat dopasowany do charakteru przedsiębiorstwa, ale też na tyle uniwersalny aby przypadł do gustu szerszej grupie odbiorców. Premier Group posiada szeroką gamę zapachów do dyfuzorów oraz ekologicznych świec. W zależności od charakteru marki możesz zdecydować się na jedną nutę zapachową lub ciekawą kompozycję zapachową, na przykład przypominającą morską bryzę, orientalny las albo popularne perfumy. Stosowanie aromatu w siedzibie firmy wprowadza atmosferę luksusu i czystości, dlatego jeśli zależy Ci na ciekawej kampanii marketingowej, to dyfuzory i świece sojowe będą niewątpliwie trafionym gadżetem reklamowym dla firmy.

 

Oryginalne i najlepsze gadżety reklamowe dla firm

 

Bardzo często za najlepsze gadżety reklamowe dla firm uważa się produkty nietypowe, stosowane na przykład jako edycja limitowana. Takie opcje również ma w swojej ofercie nasza firma. Świetnym tego przykładem może być porcelanowy talerz do pizzy. To doskonały prezent dla wielbicieli kuchni śródziemnomorskiej, a także w Międzynarodowy Dzień Pizzy, czyli 9 lutego. Klienci mogą zostać obdarzeni talerzami nie tylko w restauracjach czy kawiarniach, ale również w sklepach. Nietuzinkowy podarunek z pewnością zostanie przyjęty z zaskoczeniem i sympatią.

Nieco innym, równie oryginalnym najlepszym gadżetem reklamowym dla firm jest miska dla zwierząt. Świetnie nadaje się jako podarunek dla klientów:

 • weterynarzy,
 • groomerów,
 • sklepów zoologicznych,
 • treserów,
 • petsitterów,
 • fundacji adopcyjnych.

Wbrew pozorom oferuje ona ciekawe zastosowania także poza branżami związanymi z troską o czworonogi. Porcelanowa miska z pięknym logo niemal dowolnej firmy może być prezentem z okazji Światowego Dnia Kota (17 lutego) albo Międzynarodowego Dnia Psa (26 sierpnia). Taki prezent z pewnością zyska uznanie młodego pokolenia, a także starszych osób z poczuciem humoru. Miskę z powodzeniem można również napełnić zimną wodą i wystawić na zewnątrz siedziby przedsiębiorstwa, aby zatrzymać przechodniów z czworonogami, a także wyrazić głęboką troskę o zwierzęta.

 

Podsumowanie

 

Powyżej przedstawiliśmy kilka pomysłów na najlepsze gadżety reklamowe dla firm z różnych sektorów, ale to nie wszystko, co Premier Group ma w swoim katalogu. Jeżeli poszukujesz innych produktów promocyjnych, sprawdź naszą ofertę. Jesteśmy w stanie przygotować także naczynie według Twojego pomysłu – wystarczy, że posiadasz prawa autorskie i prześlesz nam dokładny rysunek techniczny oraz logo. Zaprojektowany samodzielnie produkt z pewnością wyróżni Twoją markę na rynku.

FAQ

 

1. Dlaczego warto zainwestować w najlepsze gadżety reklamowe dla firm?

Produkty promocyjne dla firm stanowią użytkową wizytówkę i mają wielki potencjał marketingowy w stosunku do niskiej ceny. Za ich pomocą odbiorcy zapoznają się z marką i zapamiętują ją, aby w przyszłości korzystać z jej oferty. Najlepsze gadżety reklamowe budują solidne więzi z Klientami na wiele lat.

2. Jakie są najlepsze gadżety reklamowe dla firm?

Dla każdego hasło „najlepsze gadżety reklamowe” oznacza coś nieco innego, dlatego podczas doboru produktów marketingowych polecamy kierować się wizerunkiem przedsiębiorstwa. Dla osób ceniących tradycję i elegancję najlepsze gadżety reklamowe to kubki i filiżanki, natomiast dla zwolenników nietypowych rozwiązań warto zainwestować w elementy marketingu zapachowego, miski dla zwierząt lub talerze do pizzy.

3. Jakie kryteria powinny spełniać najlepsze gadżety reklamowe?

Najlepsze gadżety reklamowe dla firmy idealnie odzwierciedlają charakter marki. Powinny więc być przede wszystkim użyteczne, aby klient mógł korzystać z nich także w domowym zaciszu. Możliwość wielokrotnego użytku jest ponadto wyrazem troski o środowisko. Produkty promocyjne powinny posiadać też trwałe logo przedsiębiorstwa lub grafikę z chwytliwym sloganem.