Zastanawiasz się, jakie są najlepsze świece zapachowe? Śpieszymy z pomocą. Przygotowaliśmy ranking świec zapachowych, dzięki któremu poznasz wady i zalety dostępnych na rynku opcji. Warto się z nim zapoznać – poniższy tekst z pewnością ułatwi Ci podjęcie wyboru, niezależnie czy szukasz świec na prezent, do domu czy do firmy.

1. Naturalne świece sojowe

 

Jeśli chodzi o naturalne rozwiązania zapachowe, świece sojowe nie mają sobie równych. Wykonane z wosku z nasion soi produkty są ekologiczne i biodegradowalne. W odróżnieniu od świec parafinowych nie wydzielają trujących gazów czy szkodliwego dymu lub sadzy. Takie świece palą się wolniej, a cząsteczki zapachowe dłużej unoszą się w powietrzu. Są również doskonałą opcją dla wegan – czysty wosk sojowy nie jest produktem odzwierzęcym.

Jeśli szukasz stylowych świec zapachowych do firmy, wypróbuj nasze produkty sojowe. Zgodnie z Twoimi potrzebami przygotujemy specjalny nadruk zgodny ze stylem przedsiębiorstwa. Taki produkt doskonale wygląda w salonie kosmetycznym lub fryzjerskim, a także hotelu. Możesz go również potraktować jako prezent dla stałych klientów. W takim przypadku zadbamy o eleganckie pudełko według Twojego projektu. Pięknie opakowane świece sojowe to idealny pomysł na podarunek dla najbliższej osoby.

2. Świece z wosku pszczelego

 

Świece z wosku pszczelego mają bardzo dużo zalet, dlatego w rankingu świec zapachowych zajmują drugie miejsce. Podobnie jak nasze produkty sojowe, są także ekologiczne i biodegradowalne, a czas spalania jest znacznie dłuższy niż tradycyjnych świec parafinowych. Roztopiony wosk pszczeli to bardzo ciekawa substancja – nie powoduje zatapiania knota i nie wycieka łatwo ze świecy. Jego spalanie uwalnia do powietrza jony ujemne, które obciążają alergeny i inne zanieczyszczenia, a następnie neutralizują je.

Warto jednak wiedzieć, że nawet wysokiej jakości świece z wosku pszczelego mogą zawierać antybiotyki. Takie produkty są również nieodpowiednie dla wegan ze względu na środki odzwierzęce. Charakterystyczny zapach miodu i propolisu nie zawsze atrakcyjnie komponuje się z wybranymi nutami olejów eterycznych, a aromat świecy nie jest czysty – w każdym przypadku wosk posiada miodowe nuty. Zapachowe cząsteczki bardzo długo unoszą się w zamkniętych pomieszczeniach, a latem mają tendencję do przyciągania pszczół i os.

3. Świece w szkle

 

Chociaż pozostałe produkty w naszym rankingu świec zapachowych są wyodrębnione ze względu na materiał wykonania, nie sposób w tym miejscu wspomnieć również o naczyniu, w którym są prezentowane. Świece w szkle stanowią znacznie lepsze rozwiązanie od wolnostojących walców z wielu powodów, najważniejszym z nich jest bezpieczeństwo. Produkty bez opakowania, ze względu na zmiękczony nierównomiernie wosk, w każdej chwili mogą przewrócić się, spowodować pożar lub zniszczyć meble.

Świece w szkle z naszego katalogu nie stanowią takiego niebezpieczeństwa. Wysokiej jakości naczynie zabezpiecza je przed przechyleniem, zapobiega rozlaniu wosku, a dodatkowo zapewnia równomierne topienie. Taki dodatek stanowi również świetny nośnik reklamowy – wystarczy zaprojektować dowolną grafikę, slogan czy logo, a zwykła świeca stanie się elegancką dekoracją. Wypróbuj takie efekty jak marmur, powłoka metaliczna, termiczna lub piaskowanie, a dodatkowo upiększysz naczynie na świecę.

4. Świece parafinowe

 

Świece parafinowe, chociaż w naszym rankingu zajmują ostatnie miejsce, wciąż są dość popularne, głównie ze względu na cenę. Jest to prawdopodobnie ich jedyna zaleta. Niewielkie koszty to efekt produkcji z najniższej jakości składników – ropy naftowej i sztucznych aromatów. Wydzielają więc niezwykle szkodliwe opary oraz sadzę, a nierzadko ich paleniu towarzyszy również czarny dym. Tradycyjne świece parafinowe mogą emitować cząsteczki metali ciężkich do powietrza, które później trafiają do układu oddechowego osób w pomieszczeniu.

Palenie świec dzieje się w niskiej temperaturze, więc szkodliwe cząsteczki z wosku czy knotów nie ulegają spaleniu i mogą powodować zawroty głowy czy podrażnienie gardła i oczu. Działanie świec parafinowych można więc porównać do efektów biernego palenia. Warto także dodać, że bardzo często ich przygotowanie odbywa się w krajach ubogich, gdzie warunki pracy są ciężkie, a płaca nie zapewnia godziwego bytu. Nic więc dziwnego, że Polacy coraz częściej sięgają po ekologiczne rozwiązania, które nie zagrażają ich zdrowiu.

Aromaty do najlepszych świec zapachowych

 

Po lekturze rankingu świec zapachowych zapoznaj się z zapachami świec dostępnymi w ofercie Premier Group. Możesz wybrać aromat na specjalną okazję, na przykład pieczone jabłko, pierniczki lub czekoladę, albo dopasować go do pożądanego nastroju. Jeśli szukasz najlepszej świecy zapachowej na prezent, dopasuj ją do charakteru danej osoby. Do firm szczególnie polecamy naszą naturalną kolekcję hipoalergiczną – delikatny zapach cytrusów, czystej pościeli czy bzu z pewnością przypadnie do gustu Twoim klientom i współpracownikom.

FAQ

 

1. Jakie są najlepsze świece zapachowe?

Najlepsze świece zapachowe to bez wątpienia naturalne produkty z wosku sojowego. Stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych świec parafinowych: palą się i wydzielają zapach znacznie dłużej, są ekologiczne, wegańskie i nie emitują szkodliwych oparów.

2. Jakie zastosowanie mają świece z nadrukiem?

Najlepsze świece zapachowe do firmy to właśnie produkty wyposażone w personalizowany nadruk. Umieszczenie logo czy sloganu przedsiębiorstwa na dekoracyjnej świecy sprawia wrażenie troski o detal, jest także wyrazem prestiżu firmy. Zapachowe świece z nadrukiem doskonale wyglądają w salonie kosmetycznym czy fryzjerskim, hotelu i nie tylko.

3. Jakie są najlepsze świece zapachowe na prezent?

Na prezent warto wybrać świecę o dopasowanym aromacie i w odpowiednim opakowaniu, dlatego szczególnie polecamy specjalne szklane naczynia i pudełeczka, na których wykonamy dowolny wzór (np. życzenia urodzinowe).