Aby otoczyć się pięknym zapachem w domu lub miejscu pracy – poprawić sobie, współpracownikom lub klientom nastrój czy zrelaksować się – nie trzeba wiele. Wystarczy mały dyfuzor, aromat i patyczki zapachowe. Jak używać dyfuzora tego rodzaju? Kiedy sprawdzają się patyczki zapachowe i jaką mają przewagę nad innymi odświeżaczami? Podpowiadamy!

Dyfuzory zapachowe z patyczkami – co to za rozwiązanie?

Dyfuzor z patyczkami zapachowymi to rodzaj odświeżacza powietrza, choć zaliczenie go do tej grupy nie oddaje wagi jego roli! Taki dyfuzor bowiem nie tylko eliminuje nieprzyjemne zapachy. Przede wszystkim na długo wypełnia całe wnętrze aromatem, działając na zmysły podobnie jak kadzidełka lub świece zapachowe. Tak jak one jest jednocześnie także stylową dekoracją i wprowadza we wnętrzu wyjątkowy klimat, który dzięki różnym zapachom możemy dowolnie kształtować.

Obecnie na rynku spotkamy się z kilkoma wariantami dyfuzora zapachowego z patyczkami. Najbardziej popularne są dwa rozwiązania:

Dyfuzor i patyczki zapachowe – jak używać?

Jeśli nasz dyfuzor jest szklaną buteleczką z olejkiem, wystarczy ją odkręcić i włożyć do niej patyczki. W wypadku dyfuzora w formie naczynia, a nie buteleczki, trzeba tylko wlać do niego płyn, który znajdziemy w zestawie, oraz umieścić w nim patyczki (zwykle są to patyczki bambusowe, rattanowe lub syntetyczne). 

Możemy stworzyć własny dyfuzor: przeznaczyć na niego ładne, zwężające się ku górze naczynie, zaopatrzyć się w olejki eteryczne i patyczki zapachowe. Jednak w gotowych zestawach otrzymujemy już odpowiednio przygotowaną kompozycję aromatów, która zapewnia wyważoną intensywność zapachu i długi czas jego uwalniania w procesie parowania.

Jak to działa? Patyczki zapachowe wypełniają maleńkie kanaliki, przez które przepływa olejek. Gdy płyn dotrze w górę patyczka, zostaje uwolniony do powietrza i jego zapach rozchodzi się w kilka sekund po całym pomieszczeniu.

A ilu tych patyczków zapachowych potrzeba? To zależy od wielkości pomieszczenia, ale również od oczekiwań – zwykle wystarczy kilka (4-7). Jeśli intensywność zapachu nie będzie wystarczająca, warto dorzucić jeszcze parę. 

A co zrobić, gdy zapach przestanie być odczuwalny?

  • Gdy w dyfuzorze jest jeszcze dużo płynu zapachowego, wystarczy odwrócić patyczki. Jeśli nie użyliśmy wszystkich patyczków, warto dodać pozostałe.
  • Jeżeli w dyfuzorze płyn zapachowy już się kończy, najlepiej pozwolić mu odparować do końca i kolejno wypełnić naczynie porcją świeżego olejku.
  • Najlepiej używać dyfuzorów w takich miejscach, w których jest dobry przepływ powietrza. Zapach będzie lepiej się rozchodził i nie przytłoczy intensywnością.

Kiedy i gdzie sprawdzi się dyfuzor z patyczkami zapachowymi?

Dyfuzor zapachowy z patyczkami jest wyjątkowo uniwersalny – świetnie sprawdza się w domu i biurze, w sklepach i salonach usługowych. W domu warto ustawić go w łazience, ale także spełni on funkcję estetyczno- zapachową w salonie. W zależności od przeznaczenia dobrać można inny zapach – np. w łazience mocno odświeżający, a w salonie relaksujący

Zapach jest też potężnym narzędziem marketingowym. Właściwie dobrany – do profilu działalności i klientów – pomaga kształtować pozytywne nastawienie i sympatię do marki czy firmy. Staje się też jednym z elementów, po których markę się rozpoznaje. W sklepie odzieżowym czy w drogerii, w salonie kosmetycznym i SPA, ale także w wielu innych placówkach handlowych i usługowych, taki dyfuzor z patyczkami zadba o pozytywny nastrój klientów i umili im zakupy czy zabiegi.

Dyfuzory zapachowe w firmie można wykorzystać na różne sposoby. Warto umieścić je w firmowym wnętrzu, ale również podarować klientom w formie upominków. W ten sposób konkretny zapach będzie wzmacniał świadomość marki i sympatię do niej.

jak używać pałeczki zapachowe

Olejki zapachowe do domu – jak używać zapachów do różnych celów?

Ważną kwestią związaną z używaniem dyfuzorów zapachowych jest też sam wybór zapachów – każdy aromat wpływa na nastrój, ale w odmienny sposób.

Zaczerpnijmy przykłady z kompozycji zapachowych, które dołączamy do dyfuzorów naszej produkcji – połączenie bambusa, jaśminu i piżma z dodatkiem cytryny dobrze orzeźwia i dodaje energii; cytrusy z solą morską, jaśminem czy melonem roztaczają zapach świeżego prania i czystości; a drzewo sandałowe z cedrem i nutką konwalii koi i relaksuje, świetnie poprawiając jakość snu.

Więcej o sile zapachu w kształtowaniu nastroju w naszym poradniku: Jak zapach wpływa na nastrój? – zachęcamy do lektury!

Jakie zalety ma dyfuzor i patyczki zapachowe?

  • Piękny zapach przez wiele tygodni. Dyfuzory z patyczkami zapachowymi roztaczają zapach przez wiele tygodni – nieustannie do chwili aż skończy się płyn (a nawet trochę dłużej). Intensywność zapachu nie spada z upływem czasu, zwłaszcza jeśli zadba się o regularne odwracanie patyczków. Co więcej, szkło dyfuzora jest samo w sobie ładną i elegancką dekoracją wnętrza.
  • Ten odświeżacz jest „bezobsługowy”. Wystarczy go postawić i cieszyć się pięknym zapachem. Nie trzeba rozpylać aromatu, dyfuzor nie potrzebuje także prądu czy podgrzania. Dzięki temu jest też w pełni bezpieczny i sprawdza się w pomieszczeniu, w którym nie wolno używać otwartego ognia (np. w biurze). 
  • Dyfuzor można personalizować. Szklane naczynie dyfuzora może przyjąć dowolny kolor i stylistykę. W Premier Group dyfuzory malujemy i nanosimy na szkło dowolną grafikę – od logo czy hasła po zdjęcie lub obraz – a wówczas nabierają wyjątkowego charakteru. To świetny pomysł na gadżety reklamowe!

Jak zamówić spersonalizowany dyfuzor zapachu z patyczkami?

Personalizowane dyfuzory z patyczkami zamówią Państwo w naszej firmie Premier Group – minimalna liczba sztuk w zamówieniu to 50. Jest to jeden z naszych najpopularniejszych gadżetów reklamowych, a świetnie sprawdzi się też jako element wystroju i odświeżacz powietrza w biurze, sklepie czy salonie.

Szklane naczynie dyfuzora pomalujemy i ozdobimy według Państwa projektu – naklejką lub nadrukiem. Proponujemy również ciekawe wykończenie dyfuzora – miękką w dotyku, elegancką powłokę Soft Touch. W zestawie znajdują się patyczki i płyn zapachowy (jego zapach można dobrać precyzyjnie spośród wielu kompozycji). 

Zachęcamy do kontaktu, a my z przyjemnością opowiemy o szczegółach.

FAQ:

1. Dyfuzor z pałeczkami (patyczkami) zapachowymi jak używać? 

Pałeczki zapachowe (patyczki) wystarczy umieścić w dyfuzorze napełnionym płynem zapachowym. Jeżeli zapach straci na intensywności, należy odwrócić pałeczki lub dodać kilka nowych.

2. Jak działa dyfuzor zapachowy z patyczkami?

Naczynie dyfuzora wypełnione jest płynem zapachowym lub olejkiem eterycznym. W nim zamoczone zostają patyczki. W ich wnętrzu znajduje się system kanalików, przez które przepływa płyn – na górze patyczka zostaje uwolniony do powietrza.

3. Jakie zalety mają dyfuzory z patyczkami zapachowymi?

Dyfuzory z patyczkami nie potrzebują prądu ani wysokiej temperatury, nie trzeba ich też obsługiwać, są proste w użytku i bezpieczne. Intensywny zapach wydzielają przez całą dobę i przez długi czas, a jednocześnie są piękną ozdobą pomieszczenia.