Kubki są nie od dziś bardzo dobrą powierzchnią reklamową. Firmy bardzo często umieszczają na nich swoje logotypy, które promują ich markę. Taki prezent dla klienta to bardzo miły upominek, a przy okazji firma może zostać w prosty sposób rozpowszechniona. Taki zabieg buduje również przywiązanie, a poranna kawa tworzy miłe skojarzenia z daną firmą. Jeżeli poszukujesz takiego rozwiązania dla siebie, zapewne wiesz, że cena nadruku na kubku może być różna. Ile więc kosztuje nadruk na kubku i od czego zależy?

Nadruk na kubkach - promocja Twojej firmy

Firmowe kubki z logo cieszą się bardzo dużą popularnością nie tylko w dużych firmach, ale także tych mniejszych. Bardzo często wykorzystywane są do promocji na różnych branżowych wydarzeniach czy spotkaniach. Wybierając kubki z firmowym hasłem lub zdobieniem na specjalną okazję, można zastosować różnorodną technologię. Kubki z nadrukiem nie tylko są wykorzystywane jako gadżet do promowania firmy. Także kawiarnie i restauracje przygotowują własne unikatowe zdobienia na naczyniach, które w przyszłości staną się elementem charakterystycznym ich lokalu.

W naszej ofercie możecie znaleźć wyselekcjonowane modele kubków, filiżanek oraz szkła, na których możemy stworzyć dla Was coś całkowicie wyjątkowego.

Kubki firmowe - zalety nadruków związanych z marką

Niewątpliwą zaletą promocji firmy na kubkach jest znacznie większy obszar drukowania niż np. na długopisach. Logo możemy umieścić zarówno po jednej stronie naczynia, jak i po dwóch. Kombinacji jest dużo i możemy dostosowywać je do przeznaczenia i upodobań.

Kubki z nadrukiem to od dłuższego czasu jedna z najlepszych metod na promocję w formie upominków. Kubki towarzyszą nam w codziennym życiu, dlatego w łatwy sposób przypominają klientom o Twojej firmie. Ciekawie zaprojektowany kubek często staje się Twoim ulubionym kubkiem z którym ciężko się rozstać.

Jakie technologie są wykorzystywane do zdobień kubków?

Na rynku dostępne są różne techniki zdobień kubków. Jedną z częściej wykorzystywanych technologii dekoracji jest HydroColor, która pozwala zabarwić zewnętrzną stronę kubka na dowolny kolor. Przy jej pomocy można również nanieść na kubek bardzo popularną powłokę, dającą efekt miękkości w dotyku - Soft Touch. Inną techniką wykorzystywaną do wykonywania zdobień na kubkach jest metoda piaskowania, która polega na mechanicznej ingerencji w powierzchnię naczynia.

Nadruk na kubku jest formą, którą stosuje się najczęściej. Jego zaletą jest uniwersalność, dzięki której możliwe jest wykonanie zdobienia zarówno na naczyniu ceramicznym, jak i szklanym. Wykorzystuje się do tego celu kalkomanię, sublimację bądź technologię Xpression. Zdobienia wykonane tym sposobem są odporne na działanie wody czy środków chemicznych, dzięki czemu można cieszyć się swoim ulubionym i przepięknym kubkiem przez długi czas.

Zamówienie kubków z nadrukiem

Wiele firm internetowych oraz stacjonarnych oferuje nadruki na kubki. Większość z nich realizuje jednak zajmuje się pośredniczeniem pomiędzy producentem a klientem. Jako producent kubków reklamowych wykonujemy standardowe zamówienie od liczby 50 sztuk. Wszystkie kubki, kolory i pojemności można wybrać w łatwy sposób na stronie internetowej, co czyni, że proces ten jest banalnie prosty. Zamawianie takich produktów reklamowych jest bardzo łatwe, niezależnie od tego, czy robimy to przez internet czy stacjonarnie. Firmy często dostosowują się do klientów, służą radą oraz pomagają dokonać najlepszego wyboru.

Nie tylko kubki z nadrukiem, ale wiele więcej

Bardzo popularne jest nie tylko tworzenie nadruków na same kubki, ale również zdobienie talerzy czy dzbanków. Nie są to już rozwiązania, które sprawdzą się w roli giftów dla klientów, natomiast restauracje czy kawiarnie mogą stworzyć niepowtarzalny wzór, z którym będą identyfikowali się ich klienci.

Cena nadruku na kubek

Koszt kubków z nadrukiem zależny jest od kilku czynników. Pierwszym z nich jest wielkość nadruku oraz ilość użytych w nim kolorów. Cena zależna jest również od technik towarzyszących nadrukowi, jak barwienie czy grawer. Dodatkowo w wielu firmach zajmujących się produkcją kubków z nadrukami, całkowity koszt będzie zróżnicowany od wielkości zamówienia. Jeżeli zdecydujesz się na większą liczbę kubków, z pewnością koszt za jedną sztukę będzie mniejszy. Warto również mieć na uwadze jakość wykonania nadruku. Niektóre z nich mogą być mniej trwałe, dlatego zdecydowanie lepiej zainwestować w wyższą jakość.

Kubek z nadrukiem to bardzo dobry produkt promocyjny. Jeżeli zastanawiasz się nad upominkiem dla swoich klientów, jest to świetny pomysł na początek owocnej relacji biznesowej. Z kolei, jeśli chcesz, podawać klientom w Twojej firmie, restauracji czy cukierni kawę na firmowych naczyniach - przywiążesz ich do swojej marki, która stanie się w ich oczach jeszcze bardziej profesjonalna.

Jakie filiżanki do kawy, a jakie do herbaty?

Nic nie pobudza bardziej do działania niż filiżanka aromatycznego i ulubionego napoju. Kawę i herbatę wypijemy również chętnie na spotkaniu z przyjaciółmi czy spotkaniu biznesowym. Te napoje spożywamy od wielu lat, jednak okazuje się, że niewielu z nas zdaje sobie sprawę, które filiżanki są do nich odpowiednie. Oczywiście najlepszy zawsze będzie nasz ulubiony domowy kubek, ale warto wiedzieć, w jakich naczyniach powinno podawać się kawę, a w jakim herbatę.

Filiżanka - istotny jest materiał, z którego została wykonana

Pierwszym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy poszukiwaniu odpowiedniej filiżanki do kawy lub herbaty jest to, z jakiego materiału została ona wykonana. Najbardziej odpowiednie będą filiżanki porcelanowe, które posiadają zerową nasiąkliwość oraz łatwo się je myje. Uciążliwy osad nie będzie w takim wypadku się pojawiał, niezależnie od tego, jak mocny jest zaparzony przez nas napój. Dodatkowo porcelana posiada również niską przewodność cieplną więc temperatura naszej kawy czy herbaty tak szybko nie wystygnie.

Filiżanki wykonane z porcelany cechuje również wysoka wytrzymałość, dzięki czemu będziemy się mogli nimi cieszyć przez długie lata. Oczywiście gustowna porcelana dodatkowo prezentuje się bardzo elegancko. Elementem uzupełniającym filiżanki są również spodki, na które można odłożyć łyżeczkę czy podać ciasteczko do herbaty. Często sprzedawane są w zestawie, dzięki czemu tworzą spójny komplet.

Filiżanki do kawy i herbaty - pojemności

Filiżanki do herbaty zwykle występują w pojemnościach od 250 do 300 ml. Fanatyków tego napoju jest jednak wielu, dlatego coraz częściej możemy spotkać znacznie większe pojemności. Dzięki temu możemy cieszyć się swoim ulubionym naparem herbacianym w przez dłuższy czas. Mimo, że herbatę pijemy zwykle na ciepło, to znajdą się również osoby, które uwielbiają wersję na chłodno, a nawet na zimno z lodem.

Filiżanki do kawy znajdziemy w różnych pojemnościach, które podajemy w zależnościach od typu kawy. Standardowy rozmiar filiżanek to 80 - 200 mililitrów. Kawę espresso powinno się podawać w naczyniu o pojemności poniżej 100 ml, a z kolei białe kawy podajemy w większych filiżankach.

Czy pora dnia ma znaczenie?

Czy wiedzieliście, że filiżanki możemy dobierać nie tylko do wybranej kawy czy herbaty, ale również do pory dnia? Co więcej istotne jest również to, na jakim meblu jest ona podawana. Herbatę serwujemy zazwyczaj popołudniu lub wieczorem przy kolacji, co wiąże się z tym, że zwykle stawiamy ją na stole obiadowym. Wybieramy wtedy filiżanki nieco większe. Z kolei od godziny drugiej po południu do czwartej serwujemy herbatę w niższej filiżance i stawiamy ją na stoliczkach w ramach podwieczorku lub deseru.

Jaka filiżanka do kawy?

Nie tylko najwięksi kawosze zdają sobie sprawę, że od wielu lat możemy się rozkoszować smakiem kawy w różnych odsłonach. W każdej kawiarni dostaniemy napoje bazujące na małej czarnej tj. latte, americano, cappuccino czy wiele innych. Możliwości podawania kawy mamy naprawdę sporo i każda z nich jest serwowana w nieco innym naczyniu. Filiżanki do espresso są zwykle bardzo małych rozmiarów. Klasyczne kawy tego typu mają zaledwie 30 mililitrów, dlatego dobrze jest je podawać w filiżance dopasowanej do takiej ilości. Oczywiście, każdy z nas może zrobić sobie espresso w tradycyjnej filiżance, ale prawdziwi fanatycy kawy zapewne posiadają już specjalne naczynia do tej rozbudzającej i skondensowanej esencji.

Najbardziej popularne są jednak kawy mleczne i one wymagają już większych filiżanek niż te do espresso. Jeżeli jesteś fanem cappuccino, to zapewne wiesz, że ten napój podaje się z dodatkiem spienionego mleka. Filiżanki typowo przeznaczone do tego rodzaju kawy charakteryzują się odpowiednim kształtem i wielkością. Są one większe od klasycznych filiżanek i z pewnością warto posiadać je w domu.

Do caffe latte zamiast filiżanki często wybiera się wysokie kubki bez ucha albo szklanki o nieco lejkowatym kształcie. Dzięki temu kawa jest uwydatniona i dumnie prezentuje swoją mleczną formę.

Z kolei klasyczne filiżanki do kawy białej mają objętość 230-250 mililitrów. Od naczyń do serwowania herbaty odróżnia je to, że posiadają one obwód obrzeża bardzo zbliżony do podstawy.

Techniczne walory filiżanek jednak w dzisiejszych czasach bardzo się zacierają. Producenci naczyń stawiają głównie nacisk na nowoczesną formę i design, oferując nam szeroki wybór produktów. Dodatkowo często jest tak, że nasze osobiste upodobania i przyzwyczajenia sprawiają, że każdy typ kawy w domowym zaciszu serwujemy sobie w ulubionym kubku, który ma dla nas znaczenie sentymentalne. Często jest to prezent od wyjątkowej osoby lub po prostu dobrze się nam go użytkuje.

Jaka filiżanka na herbatę?

Filiżanki do herbaty w głównej mierze różnią się od filiżanek do kawy swoim kształtem. Mają one obrzeże, które jest większe od ich podstawy. Ciekawym elementem jest też samo ucho, które służy głównie do zaczepiania jednego palca i zwykle jest mniejsze niż w filiżance do kawy. Filiżanki do herbaty charakteryzuje też większa lekkość wykonania, dzięki czemu wydają się one mniejsze i lżejsze. Wielu projektantów naczyń do serwowania tego typu napojów nie stosuje się już do tych zasad. Coraz częściej stosuje się uniwersalne filiżanki, które sprawdzają się zarówno do kawy, jak i herbaty.

W przypadku herbat tak naprawdę nie mamy zbyt wielu wytycznych. Najważniejsze jest to, aby filiżanka odpowiadała użytkownikowi. Nie mamy tu też rozróżnienia na rodzaje naparów herbacianych. Każdą z nich podajemy w ilości oraz naczyniu, które nam odpowiada.

Filiżanka na prezent

Chcesz sprawić komuś praktyczny i wyjątkowy prezent? Filiżanki do kawy czy herbaty są zawsze dobrym pomysłem. Dodatkowo, jeśli zależy Ci na podkreśleniu okazji, możesz zamówić nadruk, który z każdym łykiem kawy będzie przywodził na myśl dane wydarzenie lub po prostu Ciebie.

Podsumowanie

Kubek firmowy lub filiżanka z nadukiem mogą być doskonałym gadżetem promocyjnym dla firm i nie tylko. Ceny moga kształtować się bardzo różnorodnie, ze względu na wielość produktów, materiałów oraz technik zdobienia. Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej wyceny, zapraszamy do kontaktu z nami!