Zapach ma wyjątkową moc – poprawia samopoczucie, relaksuje albo pobudza, dodaje energii, przywołuje skojarzenia i wspomnienia. Słowem – kształtuje nastrój, a ten z kolei wpływa na nasze nastawienie lub styl bycia danego dnia. Dlatego aromat jest tak potężnym narzędziem marketingowym. I w związku z tym dyfuzory zapachowe mogą być skutecznie wykorzystane w celach reklamowych!

Jak działają dyfuzory zapachowe ?

Dyfuzor zapachowy ma na celu delikatnie aromatyzować powietrze w pomieszczeniu – można powiedzieć, że jest rodzajem odświeżacza powietrza, jednak pod kątem czasu i sposobu uwalniania zapachu oraz stylu w jakim się to odbywa, bliżej mu do świecy zapachowej lub kadzidełek. Dyfuzor zapachowy występuje w kilku różnych wariantach. Na rynku możemy spotkać dyfuzor elektryczny, który pełni jednocześnie funkcję nawilżacza powietrza.

Innym, popularniejszym rozwiązaniem i w bardziej atrakcyjnej cenie jest dyfuzor z patyczkami – składa się z naczynia z płynem zapachowym i kilku specjalnych patyczków (wykonanych zwykle z bambusa lub tworzywa), które w nim zanurzamy. Jak działa taki dyfuzor zapachowy? 

Patyczki do dyfuzora mają wewnątrz maleńkie kanaliki, przez które przepływa płyn zapachowy. Gdy płyn dotrze do wierzchołka patyczka, zostaje uwolniony do powietrza i miesza się z nim, wypełniając wnętrze zapachem przez długi czas. Dopóki w naczyniu jest płyn zapachowy, dopóty ten aromat nieustannie się uwalnia. Intensywność zapachu można kształtować za pomocą liczby patyczków.

Olejki eteryczne, patyczki zapachowe, dyfuzor – czyli przepis na gadżet reklamowy

Pomysłów na upominek firmowy jest obecnie na rynku marketingowym bardzo dużo, jednak na opcję mniej popularną, a jednocześnie wyjątkowo estetyczną z gwarancją jego użycia – znacznie mniej. Jednym z nich jest właśnie dyfuzor zapachowy – prezent, który z pewnością się klientowi przyda, ale też go mile zaskoczy. Jako gadżet promocyjny dyfuzor nie jest zbyt popularny i działa to z pewnością na korzyść firmy, która w niego zainwestuje. Jak każdy upominek marketingowy- tak i dyfuzor zapachowy warto spersonalizować – tym zajmuje się nasza firma Premier Group.

Spersonalizowany wygląd dyfuzora i dobrze dobrany zapach

Obecnie Premier Group ma w swojej ofercie 2 rodzaje dyfuzorów. Dyfuzor MOMA Premium to nasz produkt flagowy gdzie uwagę przykuwa nietuzinkowe, eleganckie szkło, które personalizujemy pod zamówienie Klienta. Do naczynia wlewa się płyn aromatyzujący, który jest częścią estetycznie zapakowanego zestawu. Oczywiście całość uzupełniają grube, eleganckie czarne patyczki.

Dyfuzor MOMA Standard jest bardziej popularnym produktem, jednak dzięki eleganckiej formie zdobienia i personalizacji według projektu Klienta szklany pojemnik może stanowić wyjątkowo atrakcyjna ozdobę pomieszczenia. Komplet składa się z już wypełnionej płynem zapachowym szklanej buteleczki i patyczków. 

Malowanie szkła dyfuzora. Proces zdobienia zaczynamy od malowania szkła na wybrany przez Klienta kolor. Wykorzystujemy tu technikę HydroColor, dzięki której uzyskamy dowolny kolor z palety Pantone i dodatkowy efekt – głębię koloru, równomierność powłoki i wysoką jej trwałość.

Zdobienie dyfuzora. Kolejny etap dekoracji to nanoszenie elementów graficznych – logo firmy, hasło reklamowe lub inny zaprojektowany design– wykonując nadruk metodą Xpression. Z doświadczenia wiemy, że nieco bardziej elegancko prezentuje się nadruk z logo niż naklejka.Jednak i dzięki ciekawemu projektowi naklejki, szklany pojemnik może nabrać ciekawego wyglądu. 

Wykończenie powłoką Soft Touch. Proponujemy również niezwykle delikatne, jedwabiste w dotyku, stylowe i eleganckie wykończenie naczynia dyfuzora w formie „miękkiej” powłoki typu Soft Touch. W ten sposób zapewnimy nie tylko przyjemne doznania zapachowe i wizualne, ale również dotykowe.

Zestaw prezentowy pakujemy do eleganckiego pudełka, które także możemy przygotować w formie spersonalizowanej, z logo firmy. Ponadto, proponujemy różne kompozycje zapachowe.

dyfuzor zapachowy patyczki

Szeroka gama pięknych aromatów

Posiadamy w naszej ofercie szeroką gamę sprawdzonych aromatów. Służymy pomocą w doborze zapachu, nierzadko dobieramy do dyfuzora aromat, który pasuje do działalności firmy Klienta lub do dekoracji szkła. Dla przykładu, nasz zapach „Whiskey & Jazz” idealnie wpisze się w produkty i usługi typowo męskie. Nasz klasyk- elegancki zapach “Barbershop” z nutami cedru i szafranu oraz balsamicznym aromatem drzewnym rozniesie wyjątkowy aromat w biurze lub salonie barberskim. Z kolei rześki zapach “Green Tea Tonic & Lemongrass” wniesie nuty świeżości do pomieszczenia i dzięki swojej ekskluzywnej kompozycji świeżych zapachów skomponuje się z większością eleganckich dekoracji szkła. Z przyjemnością pomożemy dopasować kompozycję zapachową oraz dekoracje szkła!

Dyfuzor to gadżet promocyjny doskonały – elegancki, praktyczny i trwały!

Dyfuzor zapachowy sprawdzi się jako upominek na każdą okazję – podczas eventów, z okazji otwarcia salonu lub jako prezent świąteczny. Już późnym latem czy wczesną jesienią mogą Państwo zamówić w naszej firmie dyfuzor z typowo świąteczną kompozycją zapachową (np. „pierniczkową”, leśną lub o aromacie zimowego ponczu).

Personalizowany dyfuzor, w wybranym kolorze, z logo marki i z olejkiem o dobrze dopasowanym zapachu promuje markę długo i skutecznie – działa na różne zmysły i wprowadza relaksującą atmosferę. A to już mniej lub bardziej świadomie wyrabia w obdarowanej osobie pozytywne nastawienie do firmy, wpływa na jej decyzje zakupowe i lojalność. 

Ogromną zaletą dyfuzorów jest też ich estetyka jako upominków firmowych. Dyfuzory to przedmioty eleganckie, które stają się dekoracją wnętrza i wraz z uwalnianym zapachem tworzą wyjątkowy klimat.

Niezwykła moc olejków eterycznych, czyli marketing zapachowy

Dyfuzor zapachowy warto też wykorzystać zarówno jako gadżet reklamowy jak i jako odświeżacz powietrza w placówce handlowej lub usługowej: sklepie, biurze lub salonie obsługi klienta. Aromatyzowanie pomieszczeń jest popularną formą marketingu sensorycznego. Dany zapach zapada w pamięci klientów i jest utożsamiany z marką. Warto zatem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: wybrać ten sam zapach i dyfuzor do placówki oraz w ramach upominku dla klienta.

Klient (lub potencjalny klient) wyczuje zapach w sklepie lub w salonie, a następnie będzie się nim rozkoszował w domu – ten zapach będzie budował wizerunek marki poprzez pozytywne skojarzenia z relaksem, ulubioną książką czy filmem, rodzinnie spędzonym czasem, które umili piękny aromat uwalniający się z dyfuzora. Poza dyfuzorami zapachowymi w podobny sposób działają zapachowe świece w szkle, które Premier Group ma również w swojej ofercie.

Jeden niepozorny dyfuzor, a tak wiele możliwości, zalet i korzyści! Z przyjemnością opowiemy o nich więcej. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. W Premier Group znajdą Państwo solidnego partnera oferującego “pachnące gadżety reklamowe”.

FAQ:

1. Czy dyfuzor zapachowy sprawdzi się jako gadżet reklamowy?

Tak, i to wyjątkowo skutecznie! Jest to gadżet ładny, praktyczny i trwały, możliwy do pełnej personalizacji (kolor, logo, powłoka). Jego ogromnym atutem jest uwalniany zapach, który można dobrze dopasować do charakteru marki poprzez wybrany olejek eteryczny lub kompozycję zapachową.

2. Jaki dyfuzor zapachowy wybrać na gadżet reklamowy?

Istnieją różne rodzaje dyfuzorów zapachowych, np. elektryczne (nawilżacz powietrza i dyfuzor zapachowy w jednym). Ze względu na niższą cenę, a zarazem możliwość personalizacji (logo, nadruk) polecamy dyfuzor z patyczkami zapachowymi.

3. Jak personalizuje się dyfuzor zapachowy w ramach gadżetu firmowego?

Najważniejszą częścią dyfuzora zapachowego jest naczynie na płyn zapachowy – jeśli jest stworzone ze szkła, można je pomalować i wykonać na nim nadruk lub przykleić naklejkę. W Premier Group takie dyfuzory pokrywamy również powłoką Soft Touch (efekt miękkości w dotyku).