Upominki z firmowym nadrukiem, takie jak notes, długopis lub pendrive, to doskonały sposób budowania wizerunku marki, na który decyduje się coraz więcej firm. Podczas przygotowywania przedmiotów reklamowych warto przemyśleć sposób transferu grafiki. Jaką formę nadruku wybrać? Czy warto zamówić kubki Art Print? Sprawdź, co będzie najlepsze dla Twojego biznesu.

Jak działa technologia Art Print?

 

Aby uzyskać pożądane efekty, warto wiedzieć, na czym polega opisywana technika zdobienia. Najpierw trzeba zaprojektować grafikę w jakości 300 dpi i dopasować ją do danego szablonu, by była umieszczona w odpowiednim miejscu na kubku. Przygotowana etykieta jest drukowana na specjalnym papierze, a wybrane naczynia są pokrywane warstwą lakieru. Następnie pracownik dokładnie docina wydruk i za pomocą obejmy przytrzymuje go w miejscu.

Ceramika trafia później do rozgrzanego pieca, gdzie przy pomocy procesów chemicznych następuje transfer barwnika na powierzchnię szkliwa. Na koniec ze schłodzonych naczyń zdejmuje się zużyty papier oraz sprawdza, czy druk wyszedł zgodnie z planem. Poprawnie wykonany nadruk Art Print jest odporny na minimum rok. Proste kubki z dużą grafiką wyglądają wyjątkowo atrakcyjnie, jeśli ich wnętrza zabarwiono dodatkowo na kolor przewodni zaprojektowanego logo.

Zalety i wady korzystania z Art Print

 

Tak jak każda technika zdobnicza, ArtPrint ma swoje plusy i minusy. Największą zaletą jest doskonałe odwzorowanie nadruku – wysoka jakość sprawia, że to idealne rozwiązanie do nanoszenia na ceramikę zdjęć lub złożonych grafik. Wykorzystanie tej technologii nie prowadzi do zmiany kolorów wydruku. Czernie pozostają głębokie, zaś jaskrawości – jasne. Barwy na projekcie zależą więc jedynie od Twojej wyobraźni oraz możliwości drukarki. Technologia pozwala zadrukować niemal cały bok naczynia, bez marginesów od góry lub dołu.

Zastosowanie ArtPrint ma też pewne wady. Zdobienia są przygotowywane ręcznie, a więc duże zamówienia wymagają nakładu czasu i środków finansowych. Istnieje ponadto szansa, że umiejscowienie nadruku na poszczególnych przedmiotach będzie nieco inne. Ze względu na to, że papier musi dokładnie przylegać do powierzchni bocznej, trzeba wybrać naczynia o prostych ściankach, bez krzywizn. Wówczas etykieta z projektem nie zmieni swojego położenia podczas wypalania.

Zastosowanie nadruku Art Print wewnątrz ceramiki jest niemożliwe z uwagi na budowę obejmy, która przytrzymuje papier projektem przy szkliwie. Proces przygotowania najczęściej wymaga nadruków na klasycznych, białych kubkach – jasne szkliwo stanowi tło, aby uzyskać doskonałe kolory. Brzeg niektórych nadruków wyraźnie odcina się przy pustym obszarze dookoła ucha naczynia, warto więc wziąć to pod uwagę już podczas planowania logotypu.

Kiedy zdecydować się na drukowanie technologią Art Print?

 

Ze względu na ręczne przygotowanie, naczynia ozdobione za pomocą techniki ArtPrint są idealne jako małe zamówienie (do 50 sztuk) dla małych firm albo osób prywatnych. To doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz nadrukować na kubku dużą grafikę. Zdjęcia przykładowych realizacji usług, jakie oferuje Twoje przedsiębiorstwo lub zdjęcia grupowe pracowników sprawdzą się świetnie.

Jeśli Twój projekt zawiera dużo bieli, kubek z nadrukiem Art Print będzie wyglądał atrakcyjnie. Opisywana technologia zachowuje kolory do ok. 1000 cykli mycia w zmywarce, ale mogą stanowić pojemnik do przechowywania przyborów biurowych lub innych narzędzi niezbędnych w pracy. Wówczas codzienne mycie nie będzie potrzebne, a barwne naczynia ustawione na biurkach pracowników będą reprezentowały firmę w niecodzienny sposób.

Alternatywy dla nadruków Art Print

 

Jeśli zależy Ci na nadrukowaniu średniej wielkości loga i sloganu firmy na ceramice, zamiast Art Print wybierz jedną z alternatywnych metod oferowanych przez nasze przedsiębiorstwo. W Premier Group zazwyczaj wszystkie zdobienia wykonywane są maszynowo, a co za tym idzie – szybko, więc zamówienie dużej liczby naczyń (100-200 sztuk) nie jest problematyczne. Kształt kubka także nie stanowi wyzwania – nasza firma oferuje wiele różnorodnych modeli ceramiki, a wybór zakrzywionego produktu nie wpływa na efekt końcowy.

  • HydroColor to jednolite barwienie porcelany oraz szkła, dzięki któremu można uzyskać powłokę błyszczącą, matową, metaliczną, termoaktywną lub Soft Touch zarówno na zewnątrz kubka, jak i wewnątrz. Stanowi bazę dla pozostałych technik zdobniczych oferowanych przez naszą firmę.
  • Kalkomania ceramiczna oferuje zdobienie bardzo zbliżone do efektu ArtPrint: powierzchnia zadrukowania jest duża, a kolory grafiki są dokładnie odwzorowane. Plus wykorzystania tej technologii to szybkość wykonania oraz możliwość nanoszenia etykiet na naczynia dowolnego kształtu.
  • OnGlaze pozwala zafarbować jednolite wnętrze kubka za pomocą specjalnego natrysku. Technologia jest wyjątkowo odporna na mycie w zmywarce.
  • InGlaze lub BaseColor to idealne rozwiązanie dla wielbicieli prostych zdobień. Dzięki blokowaniu dostępu barwnika do partii porcelany, kolor uzyskuje jedynie część szkliwa. Dowolny napis lub kształt pozostaje wówczas w pierwotnym kolorze ceramiki.

Którą technikę zdobienia Premier Group wybrać?

 

Wybór opisanych wyżej technik zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć, co wpłynie na postrzeganie Twojej firmy przez klientów i kontrahentów. Ponadto warto zastanowić się od skomplikowania grafiki – do prostych sloganów lub nazwy przedsiębiorstwa polecamy InGlaze. Zastosowanie kalkomanii ceramicznej wygląda bardzo podobnie do nadruku Art Print, ale oferuje większy nakład i transfer na zakrzywione powierzchnie. Jeśli chcesz wyróżnić swój biznes na rynku, nadaj zamówionym naczyniom dodatkowy efekt HydroColor.

FAQ

 

1. Jak nadrukować zdjęcie na ceramikę przy użyciu techniki Art Print?

Najpierw należy przygotować odpowiednią grafikę i dopasować ją do wymiarów kubka. Następnie wydrukować ją na specjalnym papierze oraz przyłożyć do naczynia. Elastyczny rękaw sprawia, że etykieta nie przesuwa się w trakcie nadruku. Ceramika jest wypalana w piecu nagrzanym do ok. 180℃, a po wystygnięciu pracownik usuwa obejmę wraz z papierem.

2. Jakie są zalety i wady nadruku Art Print?

Zalety:

  • ostrość detalu,
  • odwzorowanie kolorów,
  • możliwość zadrukowania niemal całej powierzchni bocznej kubka.

Wady:

  • ręczne wykonanie,
  • konieczność zakupu klasycznych kubków,
  • brak możliwości zadrukowania przestrzeni wewnątrz naczynia.

3. Jakie są inne metody zdobienia naczyń?

Technologia HydroColor pozwala na nałożenie dowolnego koloru na całą powierzchnię naczynia, a także na dodanie efektu specjalnego (na przykład powłoki matowej lub termoaktywnej). Produkt ozdobiony kalkomanią ceramiczną przypomina bardzo efekty nadruku Art Print, ale dodatkowo pozwala na użycie kubków o różnych kształtach. Premier Group oferuje też między innymi przyjemny w dotyku efekt Soft Touch oraz piaskowanie.