Przydatne gadżety reklamowe stanowią przedłużenie Twojej wizytówki, dlatego przedsiębiorcy bardzo często się w nie zaopatrują. Co wybrać: długopisy, nośniki pamięci, breloki, smycze, a może tekstylia? Jeśli zamierzasz zainwestować w takie dodatki, warto wybrać ekologiczne gadżety, zdobywające obecnie coraz większą popularność. Przedmioty, które reklamują Twoją markę, a jednocześnie są przyjazne środowisku naturalnemu to doskonały pomysł.

Dlaczego warto zainwestować w ekologiczne gadżety reklamowe?

 

Można śmiało powiedzieć, że większość przedmiotów codziennego użytku jest zrobiona z plastiku, albo przynajmniej go zawiera. Opakowania artykułów spożywczych, higienicznych, komputery i smartfony, a nawet ubrania – to tylko część produktów, które bardzo szybko przychodzą na myśl. Ludzie są dzisiaj tak przyzwyczajeni do tego materiału, że rzadko zdają sobie sprawę z jego obecności. Sięganie po jednorazowe naczynia, sztućce czy reklamówki jest bardzo łatwe, ponieważ nie wymagają one specjalnej troski, a po użyciu są po prostu wyrzucane.

Mało kto zaprząta sobie głowę tym, gdzie trafiają zużyte plastikowe kubki, a warto się nad tym zastanowić. Część z nich trafia na wysypiska śmieci, gdzie proces ich rozkładu trwa nawet 500 lat. W tym czasie do gleby i powietrza trafiają szkodliwe substancje, których usunięcie jest praktycznie niemożliwe. Znacznie bardziej niebezpieczne są jednak plastikowe śmieci w wodzie. Czy wiesz, że do oceanów trafia co roku 8 milionów ton plastiku? Organizmy wodne przenoszą wyprodukowane toksyny w górę łańcucha pokarmowego.

Obecnie każdy człowiek spożywa co tydzień nawet 5 g mikroplastiku, co ma znaczny wpływ na zdrowie. Specjaliści od wielu lat mówią o potrzebie zminimalizowania zużycia tego materiału, zarówno przez wzgląd na zanieczyszczenie planety, jak i konsumentów. Dzięki temu, że świadomość ludzi na temat szkodliwości przedmiotów jednorazowego użytku rośnie, możliwe jest spowolnienie procesów zatruwania środowiska. Inwestycja w ekologiczne gadżety reklamowe stanowi więc mały krok w walce o zdrowie i czystą Ziemię.

Gadżety reklamowe – ekologiczne narzędzia budowania marki

 

Chociaż ochrona środowiska powinna być celem nadrzędnym, korzystanie z ekologicznych gadżetów reklamowych ma o wiele więcej zalet. Premier Group oferuje wiele technik nadruku, warto więc wzbogacić firmową ceramikę logotypem lub charakterystycznym sloganem. Wówczas naczynia staną się atrakcyjnym przedmiotem promocyjnym. Obdarowywanie klientów samo w sobie jest działaniem, które ociepla wizerunek firmy. Szczególnie zaś, jeśli przedmiotem są przydatne kubki reklamowe wielokrotnego użytku z ceramiki bądź porcelany, które można nazywać kubkami ekologicznymi.

Zamawiane w ilościach hurtowych naczynia to inwestycja w oryginalną formę reklamy, która dodatkowo wyróżni Twoją firmę na tle lokalnej konkurencji. Wręczane klientom gadżety ekologiczne są zabierane do domów, gdzie odbiorcy oraz ich bliscy bliżej zapoznają się z marką. W zależności od wybranego sloganu czy innej formy nadruku, możesz wpłynąć na emocje i zainteresować zakupem Twoich produktów lub usług. Warto zatem dobrze przemyśleć projekt naczynia. Nasi pracownicy z wielką chęcią pomogą w doborze wzorów, a więc jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z nami przed złożeniem zamówienia.

Niewielu przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie mogą mieć przygotowane przez Premier Group gadżety. Reklamowe przedmioty wielokrotnego użytku można wykorzystać zarówno w siedzibie firmy, jak i wśród partnerów biznesowych oraz klientów. Zastosuj je podczas różnego rodzaju konferencji czy targów albo jako nagrodę w konkursach zorganizowanych w social mediach – możliwości użytkowania naczyń są niezliczone i ogranicza je jedynie Twoja wyobraźnia.

Kubki ekologiczne – wybór naczyń i projektowanie

 

W firmie, w której pracownicy często korzystają z dystrybutora wody, generuje się bardzo dużo plastikowych śmieci. Warto zastąpić jednorazowe kubeczki porcelanowymi lub ceramicznymi naczyniami. Jako właściciel możesz poprosić pracowników, aby przynieśli z domu swoje ulubione naczynia. Niedopasowana porcelana nie zawsze wygląda jednak atrakcyjnie, szczególnie dla klientów czy partnerów biznesowych przychodzących do siedziby z zewnątrz. W takiej sytuacji zaprojektuj i zamów kubki wielokrotnego użytku jednakowe dla całego przedsiębiorstwa.

Sytuacja ma się podobnie w firmach, gdzie klienci częstowani są gorącą herbatą lub kawą z ekspresu. Niedopasowane lub, co gorsza, uszkodzone naczynia mogą skutecznie odstraszać odbiorców usług. Jednorazowe lub plastikowe kubki wyglądają nieprofesjonalnie. Dzięki Premier Group możesz wybierać spośród wielu modeli kubków, filiżanek i nie tylko. Podejmij decyzję w oparciu o markę, którą kreujesz – do eleganckiego salonu fryzjerskiego polecamy klasyczne filiżanki z wyszukanym zdobieniem, zaś do biura przydadzą się pojemne kubki z nowoczesną, kolorową grafiką.

Różnorodne techniki zdobienia sprawią, że z łatwością wykonamy wymarzony projekt na dowolnym produkcie z naszej oferty. Do najpopularniejszych zleceń należą przede wszystkim naczynia zadrukowane rozbudowanym logo z zewnątrz i jednolitym kolorem w środku. Kreatywnym klientom polecamy jednak zapoznanie się z gamą wykończeń takich, jak:

  • soft touch (naczynie ma specjalną powłokę, która nadaje efekt miękkości),
  • piaskowanie lub mat (trwała ingerencja w powierzchnię ceramiki sprawia, że taki wzór jest bardzo trwały),
  • metaliczny połysk,
  • powłoka termiczna (zmieniająca kolor lub wzór pod wpływem gorącego płynu w naczyniu),
  • grawerunek.

Trwałe, wielorazowe kubki ekologiczne to doskonały pomysł na ujednolicenie naczyń w zakładzie pracy, a także na nietuzinkową formę reklamy z uwzględnieniem troski o środowisko naturalne. Taka zmiana z pewnością zostanie zauważona przez klientów i wpłynie na postrzeganie marki.

FAQ

1. Dlaczego warto wymienić plastikowe naczynia na kubki ekologiczne?

Najważniejszym powodem, dla którego warto zdecydować się na zakup firmowych kubków ceramicznych, jest troska o środowisko naturalne, które ulega degradacji ze względu na zanieczyszczenie plastikiem. Jednakowe naczynia w siedzibie firmy prezentują się atrakcyjnie i wpływają na wizerunek Twojej marki. Obdarowywanie klientów użytecznym gadżetem ekologicznym to również sposób na promocję oraz ocieplenie wizerunku przedsiębiorstwa.

2. Jakie ekologiczne gadżety reklamowe wybrać?

Przede wszystkim ich rodzaj i kształt należy dopasować do charakteru firmy – kubek dla nowoczesnej agencji reklamowej powinien różnić się od filiżanki dla wielopokoleniowego, eleganckiego salonu sukien ślubnych. Jeśli marzysz o niestandardowym wykończeniu, na przykład powłoce metalicznej lub soft touch, jej kolor warto wybrać w oparciu o identyfikację wizualną marki, czyli odcienie z logo. Dzięki temu klient rozpozna Twój produkt z daleka, nawet jeśli część naczynia będzie przesłonięta.

3. Czy Premier Group oferuje też inne gadżety reklamowe?

Oczywiście! Filiżanki i kubki to tylko przykład naczyń z naszej oferty. Inne produkty to chociażby:

  • szklanki na kawę i kufle na piwo,
  • ekologiczne świece w szkle,
  • dyfuzory zapachowe,
  • porcelanowe miski dla zwierząt.